EURO 2024 | 5 faktů, bez kterých se neobejdete

EURO 2024 vyhlíží všichni fotbaloví nadšenci, pojďme si proto tento fotbalový svátek blíže představit. V nadcházejícím textu najdete všechny důležité informace o Mistroství světa ve fotbale 2024, které jsou k dnešnímu dni dostupné. Článek je průběžně aktualizován.

Kdy a kde se bude konat EURO 2024?

V pořadí sedmnáctý ročník Mistrovství Evropy ve fotbale se bude konat v Německu a to od 14. června do 14. července 2024. Bude se jednat o v pořadí třetí evropský šampionát pořádaný v Německu a podruhé ve znovusjednoceném Německu, samozřejmě nebudeme-li počítat EURO 2020, v jehož rámci bylo odehráno několik zápasů základní skupiny v Mnichově, na stadionu Bayernu Mnichov.

Pořadatelská města a stadiony

Nadcházející evropský šampionát se odehraje v 10 německých městech a na 10 stadionech. Jmenovitě se bude jednat o Olympiastadion v Berlíně, Allianz Arenu v Mnichově, Westfalenstadion v Dortmundu, Arena AufSchalke v Gelsenkirchenu, Mercedes-Benz Arenu ve Stuttgartu, Volksparkstadion v Hamburku, Merkur Spiel-Arenu v Düsseldorfu, RheinEnergieStadion v Kolíně nad Rýnem, Waldstadion ve Frankfurtu a Red Bull Arenu v Lipsku.

EURO 2024 rozlosování

Rozlosování pro EURO 2024 se uskuteční v prosinci 2023 v Elbphilharmonii v Hamburku. Zatím to vypadá, že herní formát z roku 2020 bude zachován.

Kvalifikace

Kvalifikace na nadcházející Mistrovství Evropy ještě nezačala.

Kvalifikační zápasy budou probíhat od března do listopadu 2023, v březnu 2024 se potom bude hrát play-off.

Česko na EURO 2024

Po výborném výkonu na EURO 2020 bude celé Česko vyhlížet další skvělý výkon.

Složení trenérského týmu a samozřejmě ani nominace pro EURO 2024 zatím není známa.

Kdo vyhrál předchozí EURO?

… bude doplněno…

Kdo to vyhraje?

Mezi největší favority jako vždy patří přední fotbalové země, jako je Německo, Francie, Španělsko, Itálie či Portugalsko. Nesmíme však zapomínat ani na možná překvapení. Tipovat konkrétního vítěze tohoto šampionátu je ovšem stále příliš brzo.

EURO 2024 zajímavosti

👉🏻Německo se coby pořadatelská země kvalifikuje automaticky. To znamená, že bude přítomné již na 14. šampionátu v řadě, a že se turnaje účastní bez přestávky už od roku 1972.

Zdroj: UEFA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.