Skrill | internetová peněženka, která nemá konkurenci

Skrill je jednou z nejrozšířenějších internetových peněženek. Na trh vstoupila v roce 2001, tehdy ještě jako internetová peněženka Moneybookers. K přejmenování na nynější „Skrill“ došlo v roce 2015, po přechodu společnosti do rukou Paysafe Group. Z pohledu běžných uživatelů se ovšem za celou dobu fungování společnosti prakticky nic nezměnilo, stále se jedná o jednu z nejlepších internetových peněženek na trhu.

Co je Skrill?

Skrill je internetová peněženka. Jako taková plní funkci jakéhosi nárazníku mezi vámi a online sázkovými kanceláři. Skrill drží v bezpečí všechny vaše citlivé údaje – peníze z banky posíláte do internetové peněženky a teprve až poté do online sázkovky. Díky tomu odpadá riziko, že by se k vašim platebním údajům dostal někdo nepovolaný.

Peníze ze sázkovky ten samý den

Jestliže internetovou peněženkou platíte nebo vybíráte v sázkových kancelářích, je třeba uvést i další nesporné výhody. V první řadě se jedná o rychlost, se kterou jsou vklady a výběry peněz zpracovávány. Vklad peněz z internetové peněženky na sázkařský účet proběhne v podstatě okamžitě, během jediné vteřiny. Na výběr peněz skrze tuto platební metodu si sázkovky sice vyhrazují mnohem více času (viz herní plán každé sázkovky, obvykle se jedná o 1-3 dny), ovšem z mé zkušenosti vyplývá, že peníze na účtu máte maximálně za dvě až tři hodiny (ve všední dny).

Skrill účet

Abyste mohli využívat služeb této internetové peněženky, musíte mít založený Skrill účet. K možnosti založit si účet se dostanete kliknutím na fialové tlačítko „register“ v pravém horním rohu úvodní stránky, nebo přímo z naší stránky.

Pro založení účtu potřebujete vložit pouze nejnutnější údaje, tj. celé vaše jméno, e-mailovou adresu a samozřejmě také přihlašovací heslo. Jakmile vložíte všechny požadované údaje, vše potvrdíte kliknutím na fialové tlačítko „Register“, které najdete hned pod registračním formulářem. Posledním krokem bude potvrzení vašeho e-mailu, kdy musíte kliknout na odkaz, který vám přijde do e-mailové schránky.

Dvoufázové ověřování zvýší vaše bezpečí

Při prvním přihlášení na svůj účet budete pravděpodobně vyzváni k nastavení dvoufázového ověřování, či PINu. Z osobních zkušeností doporučuji spíše nastavení PINu, protože je to rychlejší a podle mě také spolehlivější. S dvoufázovým ověřováním jsem svého času měla problémy (během přihlášení nastávaly různé technické chyby, takže přihlášení trvalo většinou zbytečně dlouho), ale je docela možné, že společnost od té doby v tomto ohledu pokročila.

Dokončení registrace je lepší provést s předstihem

Dokud váš obrat na účtu nepřesáhne cca 20 tisíc korun, není třeba doplňovat další údaje jako je adresa trvalého bydliště atd. Ovšem jakmile tento limit přesáhnete, budete k doplnění údajů vyzváni. Ba co víc, všechny vložené údaje budete muset potvrdit. Společnost vám v tomto případě odešle dopis s kontrolním kódem na vámi zadanou adresu a vy tento kód musíte vložit na stránku. Velmi nepříjemné přitom je, že dokud účet neverifikujete, nemůžete z něj vybírat peníze. Proto doporučujeme, abyste svůj účet verifikovali co nejdříve – vyhnete se tak možným nepříjemnostem.

Skrill karta

Jakmile svůj účet verifikujete, otevřou se vám další možnosti používání této internetové peněženky, jako například možnost zřízení platební karty. Skrill karta vyjde na 10 eur ročně (cca 250 korun) a můžete s ní platit prakticky na všech místech, kde berou platební karty. Problém nastává pouze v případě, že byste kromě klasické platby za zboží nebo služby chtěli provést také cashback. Karta tuto možnost nepodporuje a terminál u obchodníka se tváří, jako byste na kartě neměli dostatek peněz (toto vím z vlastní zkušenosti).

Platby u obchodníků zdarma

Platby kartou u obchodníků online, či v kamenných obchodech jsou zcela zdarma. Platíte pouze za směnu peněz (3,99%) a za použití bankomatu (1,75% z obratu).

Vedle klasické karty si můžete zažádat také o virtuální kartu, která se velmi hodí v případě, že často nakupujete na internetu a to i u nevěrohodných obchodníků. Na každou virtuální kartu si totiž můžete nastavit své limity pro výběry, každou virtuální kartu navíc můžete kdykoliv zrušit a založit si novou. Založení první virtuální karty je zdarma, za zřízení každé další virtuální Skrill karty zaplatíte poplatek 2,5 eur (cca 65 korun).

Skrill poplatky

Skrill nedávno aktualizoval podmínky, díky čemuž jsme se zbavili některých nepříjemných poplatků. Kromě plateb kartou u obchodníků můžete v současné chvíli zdarma posílat peníze z internetové peněženky na bankovní účet.

Zdarma je také přijímání peněz při převodu mezi Skrill účty. Posílání peněz mezi účty je již zpoplatněno a to podle toho, kdy jste si účet založili, a také podle toho, zdali a jakým způsobem jste peníze na svůj účet vložili.

Běžné Skrill poplatky činí 1,45% z objemu peněz (minimální poplatek činí 0,50 eur, ovšem pokud jste na účet ještě nevkládali, nebo jste přitom používali některé platební metody, může se poplatek vyšplhat až na 4,99%, u prvních poplatků pak dokonce až na 20% (a minimálně 20 eur). Tyto Skrill poplatky jsou jednorázové. Přehled aktuálních poplatků najdete na oficiálních stránkách společnosti a to v českém jazyce.

Moneybookers Skrill

Kdo služby této internetové peněženky používá dlouho (například i více než 10 let jako já), potom tuto internetovou peněženku zná ještě pod původním označením Moneybookers. Označení „Moneybookers Skrill“ je tedy zavádějící, ovšem mezi uživateli stále velmi hledaný. Skrill proto s touto možností počítá, takže na stránky této společnosti se dostanete i při zadání původní adresy moneyboookers.com.

Skrill Paysafecard

Na svůj Skrill účet můžete poslat peníze skrze banku, kreditní nebo debetní kartu a nakonec také skrze Paysafecard, díky čemuž svou online bezpečnost udržíte na maximu. Za vklad prostřednictvím Paysafecard si Skrill účtuje 1% z vkládaných peněz.

Paysafecard je předplacená karta, kterou můžete koupit u obchodníka podobně jako kredit pro dobití SIM karty. Obchodník vám po zaplacení vydá poukázku určenou na předem daný obnos. Tato poukázka/lístek obsahuje 16místný kód, který je třeba vložit na domovské stránce. Možnost vložit na Skrill Paysafecard kód najdete po přihlášení na Skrill účet v záložce „Vklady“.

Skrill vs Neteller / Skrill vs Paypal

Internetová peněženka Skrill má dva hlavní konkurenty a to Neteller a Paypal. Obě tyto internetové peněženky lze podobně jako Skrill založit zdarma, obě pak přinášejí plus minus stejné nebo hodně podobné podmínky při převodu či platbě peněz (včetně stejných poplatků). Internetové peněženky Neteller a Paypal jsou ovšem orientovány hlavně na americký trh. S tím jsou spojeny některé nabídky, nebo třeba možnosti zákaznické podpory. Zatímco u Skrill již můžete problémy řešit v českém jazyce, Neteller a Paypal to stále neumožňuje. To jasně ukazuje, kdo na evropském trhu dominuje.

Skrill recenze

Tuto internetovou peněženku používají miliony lidí po celém světě, to znamená, že na internetu najdete početné Skrill recenze. Většina hodnocení této internetové peněženky je pozitivní, Skrill je totiž věrohodnou společností s dlouholetou tradicí. Recenze najdete i na nejznámějším hodnotícím serveru Trustpilot, kde si tato společnost vydobyla nadstandardně vysoké hodnocení 4,3 hvězdičky z 5 (tj. excelentní výsledek podle zdejší metriky), Skrill Money Transfer (tj. převod peněz) potom dokonce 4,7 hvězdiček z 5. Toto hodnocení navíc bylo generováno z více než 6,5 tisíc recenzí, což už má svoji váhu.

Skrill recenze se původně měla objevit také na našich stránkách, ovšem rozhodli jsme se zůstat pouze u tohoto úvodního článku. Recenzí této internetové peněženky je všude hodně a my vlastně nevíme, co víc bychom měli hodnotit. Faktem je, že Skrill je v tom, co dělá, vůbec nejlepší, proto pokud hledáte alternativu pro své platby na internetu, tuto peněženku vám vřele doporučujeme. Pro více informací můžete navštívit třeba již zmiňovaný server Trustpilot.

Využijte i vy všech výhod internetové peněženky Skrill a přidejte se k milionům spokojených zákazníků! Používejte svou internetovou peněženku co nejvíce a generujte tak věrnostní body, které pak můžete směnit za skutečné peníze!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *