F1 2023 | program závodů, pravidla a další zajímavosti

Aktuální sezóna sice ještě není (a ani dlouho nebude) za námi, ale jak už to tak u Formule 1 bývá, v průběhu této sezóny se pomalu budou trousit nové informace a skládat střípky, které nám postupem času začnou tvořit obraz nadcházející sezóny. Cílem tohoto článku je tedy zachytávat všechny klíčové informace o F1 2023, abyste na novou sezónu byli včas připraveni.

Kdy začne sezóna F1 2023?

Přesný start sezóny F1 2023 zatím není znám. Tato informace bude doplněna blíže začátku nové sezóny.

Piloti a týmy, které nastoupí do sezóny F1 2023

Max Verstappen před sezónou 2022 podepsal novou smlouvu s Red Bullem. Ta má platnost až do roku 2028.

Pod smlouvou jsou oba piloti Mercedesu – Lewis Hamilton má kontrakt do roku 2023, George Russel přitom v září podepsal „víceletou smlouvu“.

Charles Leclerc má podepsanou smlouvu s Ferrari do konce roku 2024.

Do sezóny by měli nastoupit také oba stávající piloti McLarenu – Lando Norris má smlouvu do konce roku 2025, Danielovi Riciardovi pak smlouva vyprší na konci roku 2023.

Za Alpine by do sezóny měl jistě nastoupit Esteban Ocon, kterému smlouva vyprší na konci roku 2024.

Valterri Bottas po odchodu z Mercedesu podepsal smlouvu s Alfou Romeo, kde by měl jezdit do konce roku 2023.

Kalendář F1 2023 – program závodů F1 v roce 2023, novinky

V roce 2023 bychom se měli dočkat minimálně 22 závodů, dost možná mezi ně ovšem ještě nějaký závod přibyde.

Největší novinkou v kalendáři F1 pro rok 2023 je v pořadí třetí závod ve Spojených státech amerických. Vedle Austinu a Miami, které do programu přibylo v sezóně 2022, se pojede závod také v Las Vegas. Závod v Las Vegas by se měl odjet společně se závodem v Miami, tedy na jaře. Závod v Austinu by potom navazoval na závod v Mexico City (či naopak), což by znamenalo podzimní část sezóny.

Kalendář F1 2023 – VC podle pořadí, ve kterém se pojedou

Datum závodů pro sezónu 2023 stejně jako pořadí, ve kterém se závody pojedou, zatím nejsou známy. Jakmile se objeví více informací, budeme vás informovat.

Pořadí Velká cena Okruh Datum závodu

F1 2023 – nová pravidla

Technická pravidla F1 a finanční pravidla F1 pro rok 2023 budou doplněna.

Kdo vyhraje?

Zatím je příliš brzo na to předjímat, kdo by mohl vyhrát nadcházející sezónu, když současná sezóna ještě neskončila. Vzhledem k tomu, že Formule 1 chce vydanými pravidly dále zmenšovat rozdíl mezi jednotlivými stájemi, mohli bychom se dočkat některých překvapení. Více ovšem napoví až průběh aktuální sezóny.

Jak sledovat F1 2023?

Závody Formule 1 se již druhým rokem neodehrávají na televizi O2 TV, ale na internetové televizi Skylink. Právě na tuto televizi se totiž přesunul program Sport 1, který závody F1 vysílá. V rámci přenosů na Sport 1 se můžete těšit na doprovodné studio a kvalitní český komentář.

Pokud si nepotrpíte na zbytečné detaily, můžete Formuli 1 sledovat za mnohem příznivějších podmínek, tedy za mnohem nižší měsíční poplatek na Tipsport TV. Tipsport TV je internetová televize od stejnojmenné sázkové kanceláře, která přináší streamy ze závodů F1 pro všechny registrované uživatele, kteří si jednou měsíčně vsadí alespoň za 30 Kč. A protože Tipsport nabízí peníze na ruku pro všechny nově registrované zákazníky, můžete mít tuto televizi na spoustu měsíců zcela zdarma.

Přesné informace o tom, jak sledovat závody Formule 1 v roce 2023 najdete v našem návodu.

Pakliže se na F1 chystáte sázet, doporučujeme vám přečíst si naši příručku. Najdete v ní více než 9 zásadních rad, které vám pomohou uzavřít výherní sázku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.