F1 online | 🏎️ jak sledovat živé přenosy z Formule 1 zdarma?

Královská disciplína automobilového sportu se po kratší odmlce opět přihlásila v plné síle a náruživé fanoušky tak začal trápit jeden palčivý problém. Kde sledovat F1 online? V tomto článku vám prozradíme všechny možnosti sledování Formule 1 naživo, jak ty placené a tedy oficiální, tak i živé přenosy zdarma.

F1 online lze sledovat, stejně jako v případě MMA online a fotbalu online, několika různými způsoby – v televizi, na oficiálních streamovacích stránkách a na externích streamovacích stránkách. Všechny tyto možnosti mají své výhody a nevýhody. Pojďme si je přiblížit!

F1 online v televizi

Pokud se na F1 online chcete dívat klasickým způsobem, tedy v televizi, musíte si naladit kanály Sport 1 a Sport 2. Tyto kanály přenášejí kompletní program závodních víkendů, tedy včetně tréninků, kvalifikace a hlavního závodu. Přenosy jsou zde doprovázeny také českým komentářem, problém ovšem je, že kanály Sport 1 a Sport 2 nejsou v základní televizní nabídce, ale musíte si je předplatit.

Od léta 2021 nejsou kanály Sport 1 a Sport 2 v nabídce O2 TV. Naleznete je však v nabídce těchto televizí: Telly, Skylink, Kuki, freeSAT, T-Mobile TV a Vodafone TV.

Ceny:

Telly – 300 Kč měsíčně

Skylink – 199 Kč měsíčně

Kuki – 290 Kč měsíčně

freeSAT – 339 Kč měsíčně

T-Mobile TV – 149 Kč měsíčně

Vodafone TV – 232 Kč měsíčně

Ceny jsou samozřejmě ovlivněny ostatními kanály, které jsou součástí balíčků. Výše jsou uvedené nejnižší možné poplatky za sledování kanálů Sport 1 a Sport 2. Na stránkách jednotlivých televizí si můžete jejich nabídku prohlédnout podrobněji.

Od sezóny 2024 získala exkluzivní vysílací práva na závodní víkendy Formule 1 v Česku a na Slovensku skupina Nova. Formule 1 se bude vysílat na kanálech Nova Sport. Podrobnosti poskytne TV Nova na tiskové konferenci v průběhu zimy.

F1 online na oficiálním streamovacím kanálu

O něco levnější alternativou pro sledování Formule 1 naživo je oficiální streamovací kanál s názvem F1 TV. F1 TV přináší dva druhy předplatného – za 26,99 Eur získáte přístup ke kompletnímu archivu závodů F1, F2 a F3 – za 49,99 Eur potom můžete sledovat naživo všechny tréninky, kvalifikace a závody Formule 1 a to po dobu jednoho roku (celé jedné sezóny). Dražší předplatné můžete vyzkoušet 7 dní zdarma.

chance-banner-na-sirku-uzky

F1 online zdarma na externích streamovacích kanálech

Poslední možností sledování F1 online jsou externí streamovací kanály. Živé přenosy z Formule 1 jsou na těchto kanálech vysílány zcela zdarma, mnohdy dokonce v HD kvalitě. Možnost sledovat Formuli 1 zdarma si ovšem vybírá svou daň v podobě reklam. Cesta k samotnému streamu bývá prošpikována vyskakovacími reklamami, což může skýtat i jisté nebezpečí v podobě virů. Celkově vám tuto možnost příliš nedoporučujeme, ovšem na druhou stranu jsme si vědomi, že žádný článek o sledování F1 online bez této možnosti nemůže být kompletní.

Varování: Pro sledování F1 online na externích streamovacích webech byste si měli vyčlenit samostatný počítač, abyste nepřišli o citlivá data.

Jedním z webů, kde lze sledovat Formuli 1 zdarma, je totalsportek.to. Najdete zde odkazy na několik různých streamů, přičemž ne všechny budou fungovat, ale k přenosu byste se dostat měli.

Občas můžete Formuli 1 chytit také na běžných streamovacích kanálech, jako je například streamhunter.net. Nicméně nabídka těchto stránek je mnohem chudší a nespolehlivá – pokud v nabídce těchto stránek skutečně F1 najdete, potom se jedná pouze o hlavní závod.

Tip: Adresu stránky do prohlížeče můžete snadno překopírovat – myší označte název stránky, stiskněte (Ctrl) + (c). Poté klikněte do adresního řádku a stiskněte (Ctrl) + (v).

chance-banner-na-sirku-uzky

Formule 1 naživo – závěr

Fanoušci Formule 1 mají hned několik možností, jak sledovat Formuli 1 naživo. Kromě oficiálního streamovacího kanálu a televize Sport 1 a 2 můžete F1 naladit i na externích webech. Každá z těchto možností přináší své výhody, ale také možné nevýhody. Vybírejte si podle svých preferencí a nezapomínejte přitom, že nějaká ta možnost sledovat Formuli 1 naživo tu vždycky bude!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.