F1 online | 🏎️ jak sledovat živé přenosy z Formule 1 zdarma?

Královská disciplína automobilového sportu se po kratší odmlce opět přihlásila v plné síle a náruživé fanoušky tak začal trápit jeden palčivý problém. Kde sledovat F1 online? V tomto článku vám prozradíme všechny možnosti sledování Formule 1 naživo, jak ty placené a tedy oficiální, tak i živé přenosy zdarma.

F1 online lze sledovat, stejně jako v případě MMA online a fotbalu online, několika různými způsoby – v televizi, na oficiálních streamovacích stránkách, na streamech sázkových kancelářích a na externích streamovacích stránkách. Všechny tyto možnosti mají své výhody a nevýhody. Pojďme si je přiblížit!

F1 online v televizi

Pokud se na F1 online chcete dívat klasickým způsobem, tedy v televizi, musíte si naladit kanály Sport 1 a Sport 2. Tyto kanály přenášejí kompletní program závodních víkendů, tedy včetně tréninků, kvalifikace a hlavního závodu. Přenosy jsou zde doprovázeny také českým komentářem, problém ovšem je, že kanály Sport 1 a Sport 2 nejsou v základní televizní nabídce, ale musíte si je předplatit. My máme Sport 1 a Sport 2 zaplacený v rámci O2 TV, ale pokud si tuto televizi hodláte pořídit pouze kvůli závodům Formule 1, může to být příliš drahé.

Aktualizace 3. července 2021: Kanály Sport 1 a Sport 2 byly staženy z nabídky kabelové televize O2 TV. V České republice jsou nově k dispozici pouze na televizi Skylink. Skylink můžete vyzkoušet zdarma, na jeden měsíc. Následujících pět měsíců vás vyjde na 199 korun měsíčně, po šesti měsících potom předplatné vyjde na 249 korun/měsíc. 

F1 online na oficiálním streamovacím kanálu

O něco levnější alternativou pro sledování Formule 1 naživo je oficiální streamovací kanál s názvem F1 TV. F1 TV přináší dva druhy předplatného – za 26,99 Eur získáte přístup ke kompletnímu archivu závodů F1, F2 a F3 – za 49,99 Eur potom můžete sledovat naživo všechny tréninky, kvalifikace a závody Formule 1 a to po dobu jednoho roku (celé jedné sezóny). Dražší předplatné můžete vyzkoušet 7 dní zdarma.

chance-banner-na-sirku-uzky

Formule 1 naživo v nabídce sázkových kanceláří

Formule 1 je jeden z neoblíbenějších motoristických sportů a jako takový má obrovskou základnu fanoušků. Vzhledem k tomu ho do svého živého vysílání obvykle zařazují i sázkové kanceláře, jako například Tipsport a Chance.

Největší výhodou přenosů v nabídce sázkových kanceláří Tipsport a Chance je možnost sledovat závody zdarma. Jedinou podmínkou je, abyste se do sázkové kanceláře zaregistrovali a v uplynulém měsíci si vsadili alespoň za 30 korun.

Další nespornou výhodou Formule 1 naživo v nabídce sázkovek je spolehlivost a bezpečnost. Při sledování vás neobtěžují zbytečné reklamy a ani nehrozí, že byste si do svého počítače natáhli nežádoucí viry atd. Přenosy navíc nepadají a obvykle běží přesně podle časového harmonogramu.

Fanoušky Formule 1 naopak moc nepotěší, že sázkovky vysílají vždy pouze hlavní závod. Velkou nepříjemností je také omezená velikost streamů. Sázkovky jsou omezeny autorskými právy a proto přinášejí streamy na F1 ve velikosti pouze 594 x 334 pixelů. To znamená, že tyto streamy je ideální sledovat v mobilu, naopak při sledování na větší televizi vám asi moc radosti nudělají.

Tip: Streamy v sázkové kanceláři se dají zvětšit za pomoci přiblížení a oddálení prohlížeče. V prohlížeči Google Chrome otevřete menu (tři tečky v pravém horním rohu – vedle vyhledávacího řádku) a kliknete na „+“ u možnosti „Lupa“ (viz obrázek). Okno streamu si náležitě přiblížíte a následně stačí pouze „vycentrovat“ okno streamu doprostřed obrazovky PC nebo televize. POZOR! Toto přiblížení má za následek skutečně pouze přiblížení, kvalitu obrazu to nezlepší.

lupa-ilustrace

Tip2: Pro rychlé přiblížení obrazovky v Google Chrome můžete použít klávesovou zkratku (Ctrl) + (+). Návrat zpět na původní velikost potom provedete zkratkou (Ctrl) + (-).

F1 online zdarma na externích streamovacích kanálech

Update: Dnes nám byl jako další kanál pro sledování Formule 1 online zdarma doporučen Totalsportek.com (stránku jsme ještě nevyzkoušeli).

Poslední možností sledování F1 online jsou externí streamovací kanály. Živé přenosy z Formule 1 jsou na těchto kanálech vysílány zcela zdarma, mnohdy dokonce v HD kvalitě. Možnost sledovat Formuli 1 zdarma si ovšem vybírá svou daň v podobě reklam. Cesta k samotnému streamu bývá prošpikována vyskakovacími reklamami, což může skýtat i jisté nebezpečí v podobě virů. Celkově vám tuto možnost příliš nedoporučujeme, ovšem na druhou stranu jsme si vědomi, že žádný článek o sledování F1 online bez této možnosti nemůže být kompletní.

Varování: Pro sledování F1 online na externích streamovacích webech byste si měli vyčlenit samostatný počítač, abyste nepřišli o citlivá data.

Pravděpodobně nejlepší stránkou pro sledování Formule 1 neoficiální cestou je Livetv393.me. Tyto stránky jsou v základu v ruském jazyce, jazyk se ovšem dá přepnout v pravém horním rohu na angličtinu nebo němčinu. Tyto stránky přenášejí kompletní servis závodů Formule 1, tedy včetně tréninků, kvalifikací a hlavních závodů. Spousta přenosů je přitom v HD kvalitě a můžete si je vyhledat také zpětně – v archivu závodů se ovšem nachází pouze závody staré několik dní.

Občas můžete Formuli 1 chytit také na běžných streamovacích kanálech jako je streamhunter.net, streamshunters.com a sportstreamtv.live, nicméně nabídka těchto stránek je mnohem chudší a nespolehlivá – pokud v nabídce těchto stránek skutečně F1 najdete, potom se jedná pouze o hlavní závod.

Tip: Adresu stránky do prohlížeče můžete snadno překopírovat – myší označte název stránky, stiskněte (Ctrl) + (c). Poté klikněte do adresního řádku a stiskněte (Ctrl) + (v).

chance-banner-na-sirku-uzky

Formule 1 naživo – závěr

Fanoušci Formule 1 mají hned čtyři možnosti, jak sledovat Formule 1 naživo. Kromě oficiálního streamovacího kanálu a televize Sport 1 a 2, můžete F1 naladit ve své sázkové kanceláři nebo na externím webu. Každá z těchto možností přináší své výhody, ale také možné nevýhody. Vybírejte si podle svých preferencí a nezapomínejte přitom, že nějaká ta možnost sledovat Formule 1 naživo tu vždycky bude!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.