Strategie sázení | Martingale na výsledek třetiny v hokeji

Strategie sázení Martingale přináší spoustu nejrůznějších možností a variací. Jak jsme si uvedli v předešlém článku, velice životaschopná je například strategie sázení Martingale na under v posledních minutách zápasu, tato strategie se ovšem hodí především fotbalovým fanouškům. Dnes uděláme radost pro změnu zase hokejovým fanouškům, protože vás seznámíme se strategií Martingale na výsledek třetiny v hokeji.

Jak napovídá samotný název této sázkové strategie, budeme sázet na výsledek třetiny v hokeji. Konkrétně se bude jednat o sázku na remízu. Ještě než se vrhneme do samotného popisu této strategie sázení, pojďme se podívat, jaká myšlenka za touto strategií stojí.

Přímá úměra mezi očekávaným počtem gólů a pravděpodobností remízy

Při sázení na remízy platí, že čím vyšší očekávaný počet gólů nebo bodů utkání přináší, tím menší je pravděpodobnost, že se dočkáme remízy, a tím vyšší je na tento výsledek kurz. Největší pravděpodobnost remízy je ve fotbale, naopak nejmenší pravděpodobnost remízy přináší sporty jako je basketbal nebo třeba házená.

Pravděpodobnost remízy v hokeji je sice vyšší, než pravděpodobnost remízy v takovém ragby, ovšem stále je poměrně nízká. V hokeji se tak dostáváme na kurzy na remízy na konci zápasu v hodnotě 3,80 až 6,50, samozřejmě v závislosti na počtu očekávaných gólů (základní informace můžete najít třeba na Livesportu nebo na dalších stránkách se statistikami) a na dalších okolnostech jako je rozložení síly jednotlivých týmů atd.

Nicméně ať už by okolnosti zápasu byly jakékoliv (snad kromě výjimečných případů, kdy si týmy potřebují rozdělit body), sázet na remízy v hokeji na nějaké rozumné bázi je celkem nemožné (a to zvlášť pokud chceme mluvit o Martingalu). Naštěstí však existuje jeden skvělý trik. Jak jsme již prozradili, jedná se o sázení na remízu v jednotlivých třetinách.

remíza-ve-třetině-1
Zápasy s nízkým počtem očekávaných gólů přinášejí větší pravděpodobnost na remízu.

Pravděpodobnost remízy ve třetinách

Hokejové zápasy se hrají na celkem 3 třetiny. Počet očekávaných gólů z celého zápasu se přitom rozprostře na všechny tyto části. Takže v zápase, který by měl 6-8 očekávaných gólů (to je v hokeji ta vyšší „sazba“), by jednotlivé třetiny přinesly 2-2,66 očekávaných gólů.

Pozn.: Kdybychom chtěli být úplně přesní, museli bychom počet očekávaných gólů v jednotlivých třetinách poupravit vzhledem k dalším detailům jako je hra bez brankáře v poslední třetině atd. Vzhledem k tomu by očekávaný počet gólů v jednotlivých třetinách činil například 2 góly v 1. třetině, 2,2 gólu ve 2. třetině a 2,5 gólu ve 3. třetině.

I kdybychom však počítali s tou nejhorší pravděpodobností remízy, tedy pravděpodobností ve třetí třetině zápasu, stále platí, že pravděpodobnost remízy ve třetině je mnohem vyšší, než pravděpodobnost remízy v celém utkání (v průměru asi 1,5× vyšší). A to už je z pohledu Martingalu velice zajímavé.

Martingale na výsledek třetiny v hokeji – jak sázet?

Martingale na výsledek třetiny v hokeji (tedy jak už víme konkrétně na remízu) vychází z klasické strategie sázení Martingale, přičemž si něco bere také ze strategie sázení Martingale na under v závěru zápasu.

S klasickým Martingalem má tato strategie společné násobení sázek v případě, že nám předešlá sázka nevyjde, a to takovým způsobem, abychom pokryli všechny své předešlé výdaje a ještě něco vydělali. Strategii Martingale na under v závěru zápasu se přitom podobá relativní volnosti při vypočítávání každé další sázky. Důležité je pouze to, aby sázkař udržoval sázku co nejnižší, ale zároveň aby každá další sázka pokryla předešlé výdaje a přinesla zisk ve výšce alespoň počáteční sázky.

Další podobností s Martingalem na under v závěru zápasu je potom možnost přenést si sérii do dalšího zápasu. Pokud vám tyhle informace nejsou jasné, nebojte se. Všechno vysvětlíme na příkladu.

Ještě doplníme, že tato strategie se hraje především live, tedy až na sázku na remízu v první třetině, která se dá vsadit i před zápasem.

Příklad:

  • Vsadíme 10 korun na remízu (kurz 2,50) v první třetině hokejového zápasu mezi Kladnem a Jihlavou. Třetina skončí výhrou Jihlavy a tedy prohrou naší sázky.
  • Pokračujeme sázkou 20 korun na remízu (kurz 2,90) ve druhé třetině hokejového zápasu mezi Jihlavou a Kladnem. Třetina skončí výhrou Kladna a tedy prohrou naší sázky.
  • Pokračujeme sázkou 40 korun na remízu (kurz 3,10) ve třetí třetině hokejového zápasu mezi Jihlavou a Kladnem. Třetina skončí výhrou Jihlavy a tedy prohrou naší sázky.
  • Vybereme si další hokejový zápas, například utkání mezi CSKA Moskva a Omsk. Pokračujeme sázkou 80 korun na remízu (kurz 2,70) v první třetině tohoto zápasu. Třetina skončí výhrou Omsku a tedy naší prohrou.
  • Pokračujeme sázkou 160 korun na remízu (kurz 2,40) v druhé třetině zápasu mezi CSKA Moskva a Omsk. Třetina skončí remízou. Vyhráli jsme 384 korun, z této sázkové série tak máme čistý zisk 74 korun.

Martingale na výsledek třetiny v hokeji – na jaké zápasy (ne)sázet?

Jak už bylo zmíněno v úvodu článku, pravděpodobnost remízy je tím větší, čím je zápas vyrovnanější a především čím menší je počet očekávaných gólů. Pokud tedy chcete snížit varianci a s tím spojené riziko, že svůj bankroll prohrajete dříve, než sérii tzv. „otočíte“, vybírejte si zápasy s malým počtem očekávaných gólů. Takové zápasy se nejčastěji vyskytují v KHL, v české hokejové Extralize, ve švédské SHL, ve finské Liize a v některých zápasech NHL. Naopak silně nedoporučuji sázet (až na vybrané výjimky) na zápasy kanadské OHL, americké AHL, německé DEL nebo švýcarské NLA, kde padá větší než průměrný počet gólů.

Variance se dá snížit také tím, že nebudete sázet v poslední třetině zápasu. V těchto třetinách totiž padá v průměru o něco více gólů (i kvůli možné hře bez brankáře). V takovém případě stačí sérii po druhé třetině přenést (i s aktuální sázkou) do dalšího zápasu.

Martingale na výsledek třetiny v hokeji – míra rizika

Jako každá mechanická strategie sázení založená na Martingalu přináší i tato strategie jistou míru rizika. Míra rizika u této sázkové strategie je vyšší, nežli míra rizika u sázkové strategie Martingale na under v závěru zápasu. Na druhou stranu, díky vyšším kurzům a malé úpravě (se kterou vás seznámím v testu strategie) udržíte hodnotu sázky nižší. Tím míru rizika o něco snížíte. Ať tak či tak, tato strategie je Martingale a jako taková nikdy nebude fungovat na 100%.

Limity sázkových kanceláří u live kurzů

Jak je obecně známo, jedním z hlavních nepřátel Martingalu jsou limity – ať už limity našeho bankrollu, limity naší psychiky (toho, kam až nás nechá zajít) a samozřejmě také limity sázkových kanceláří.

Tipsport a Chance (u kterých sázíme) mají limity na většinu hokejových utkání mezi 4 – 8 tisíci v závislosti na velikosti trhu (a důležitosti zápasu). Největší limity jsou na českou hokejovou Extraligu a velké na zápasy KHL, NHL. Naopak nejmenší limity jsou na některé okrajové ligy jako je MHL, VHL, nebo běloruská Extraliga.

Limitům je pochopitelně nutné strategii přizpůsobit a to především co se týče úvodní sázky. Pokud je limit u daného zápasu nižší, doporučujeme začít minimální sázkou 5 (případně 10) korun. Tím zvýšíte počet sázkových kol, které můžete odehrát, aniž byste překročili limit sázkové kanceláře.

Martingale na výsledek třetiny v hokeji – závěr

Výše zmíněný způsob je velice zajímavou strategií sázení, která umožní využívat Martingale i v rámci live sázení na hokejové utkání. Jedná se o snadnou sázkovou strategii, která je více než na výběru zápasů závislá na správném propočítání každé další sázky.

Tato sázková strategie přináší velice sympatický způsob mechanického sázení, nicméně jelikož se jedná o Martingale, musíte počítat s jistými riziky. Přesto vám tuto strategii doporučujeme – zkuste ji s minimálním bankrollem a uvidíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.